Cena krbu – Expresná kalkulácia

Cena krbu alebo pece je dôležitá pri nastavovaní celkového rozpočtu na investíciu do rodinného domu. Úprimné odpovede v dotazníku nižšie nám pomôžu lepšie porozumieť vašim potrebám a nájsť pre vás riešenie krbu, ktoré je najvhodnejšie. Cana krbu je veľmi individuálna záležitosť. Nechajte si u nás vypracovať cenovú ponuku na krb a majte presný prehľad o vašej investícií. Vyberte si možnosť grafického návrhu krbu a získate aj realistické vizualizácie vášho budúceho krbu. Všetko veľmi rýchlo a pohodlne.

Základné údaje

(možnosť označenia aj viacerých možností)
(možnosť označenia aj viacerých možností)
Teplo je do priestoru odovzdávané sálaním cez presklenie krbovej vložky a cez mriežkové otvory na obstavbe prostredníctvom prúdiaceho ohriatého vzduchu. Tento systém je vhodnejší do permanentne neobývaných priestorov. Krb nemá žiadnu tepelnú zotrvačnosť a prúdenie vysušuje vzduch. Nie je vhodné pre alergikov, astmatikov a do nízkoenergetických domov.
Teplo je do priestoru odovzdávané sálaním cez presklenie krbovej vložky (ohniska) a cez akumulačný plášť prostredníctvom infračerveného žiarenia - sálania. Tento systém je vhodnejší do permanentne obývaných priestorov. Krb má tepelnú zotrvačnosť a priaznivo vplýva na celkovú klímu interiéru a organizmus človeka. Je vhodný pre alergikov, astmatikov a do nízkoenergetických či pasívnych domov.
Teplo je do priestoru odovzdávané sálaním cez presklenie krbovej vložky (ohniska), určitý podiel cez akumulačný plášť prostredníctvom infračerveného žiarenia - sálania a najväčšia časť je vedená zohriatou vodou z teplovodného výmenníka krbovej (pecnej) vložky do celého domu aj s možnosťou výhrevu TÚV. Tento systém je vhodnejší do permanentne obývaných priestorov a pre ľudí, ktorý chcú zdravým teplom plnohodnotne vykúriť všetky (aj odľahlé) časti domu. Ohriata voda z krbu má vysokú tepelnú zotrvačnosť a priaznivo vplýva na celkovú klímu interiéru a organizmus človeka. Je vhodný pre alergikov, astmatikov a do nízkoenergetických či pasívnych domov.
Na základe Vami uvedených požiadaviek a technických parametrov priestoru Vám ušijeme najvhodnejšie riešenie na mieru. ODPORÚČAME.
(možnosť označenia aj viacerých možností)
(možnosť označenia len jednej možnosti)
(možnosť označenia aj viacerých možností)

Technické údaje

(možnosť označenia len jednej možnosti)
(možnosť označenia len jednej možnosti)

Dizajn a rozpočet

(uveďte napr.: preferovaný tvar, orientáciu, prvky, farba, povrchová úprava, špeciálne požiadavky atď.)
(možnosť označenia len jednej možnosti)
Mám obmedzený rozpočet. Krb nebudem využívať nijako intenzívne, skôr len párkrát za rok. Nepotrebujem špičkové zariadenia ani technológie. Uspokojím sa aj s najnižším štandardom.
Chcem krb, ktorý mi bude slúžiť a nebudem musieť riešiť každé 2 roky nejakú reklamáciu kvôli nízkej kvalite spotrebiča. Nemôžem si ale dovoliť top technológie, skôr hľadám strednú cestu. Krb plánujem využívať aj intenzívnejšie, čiže by bolo vhodné, aby mal aj nejakú tepelnú zotrvačnosť.
Chcem krb, ktorý mi bude slúžiť a bude aj krásne vyzerať. Skĺbiť potrebujem kvalitné technológie s oduševneným dizajnom. Viem, že aj dizajnové prvky ako rímsy a kamenné obklady na krbe niečo stoja. Krb plánujem využívať aj intenzívnejšie, čiže by bolo vhodné, aby mal aj nejakú tepelnú zotrvačnosť. Na podstatných veciach, ktoré sú pre mňa dôežité, určite šetriť nemienim.
Viem, že špičkové systémy a kvalitné služby niečo stoja a že na dôležitých veciach sa neoplatí šetriť. Hľadám to najlepšie vo svojej triede, tak aby som mohol byť spokojný a nemusel strácať čas riešením nejakých problémov. Krb si chcem užívať, nie sa oň stále starať.
Potrebujem malú (1,2 - 5,4 kW/h) omietanú pec. Ide mi hlavne o technológie, tepelnú pohodu, zotrvačnosť a to, aby som prikladal tak 2, maximálne 3 krát za deň. Dizajn nie je až taký podstatný.
Potrebujem menšiu kachľovú pec. Ide mi hlavne o technológie, tepelnú pohodu, zotrvačnosť a to, aby som prikladal tak 2, maximálne 3 krát za deň. Dizajn je pre mňa tiež podstatný a keramický povrch sa mi veľmi páči.
Potrebujem špičkovú kachľovú pec. Ide mi hlavne o technológie, tepelnú pohodu, zotrvačnosť a to, aby som prikladal tak 2, maximálne 3 krát za deň. Dizajn je pre mňa tiež podstatný a keramický povrch sa mi veľmi páči.
Chcem využiť to, že v dome budem mať systém teplovodného vykurovania (radiátory, podlahové kúrenie). Krb jednoducho napojím do systému a budem vedieť vykurovať krbom kľudne aj celý dom. Drevo je predsa najlacnejší zdroj, tak prečo nevyužiť estetiku ohňa s úžitkom a pritom byť aj nezávislý od vonkajších vplyvov.
Potrebujem nielen estetický prvok v interiéri, ktorý aj zohreje, ale aj niečo na varenie a pečenie. Ideálne s varnou platňou a pečiacou rúrou v kobke. Dobré by bolo ak by dvierka sporáku neboli plné, ale bolo by zároveň vidieť na oheň cez dvojité presklenie aby sme si vedeli užiť aj estetiku ohňa.
Potrebujem si vykúriť priestor na chate, prípadne aj niečo zohriať. Možno hľadám len nejaké dočasné riešenie, pokiaľ sa nerozhodnem o skutočný stavaný krb / pec. Dizajn nie je až taký dôležitý, hlavne nech má dobrý výkon.
Hľadám piecku alebo krbové kachle, ktoré nám budú spríjemňovať chvíle strávené doma. Chceme sa zohriať, ale aj vnímať estetiku ohňa zahalenú v peknom dizajne piecky. Je to investícia do budúcna, nielen na 2 roky.
(tu nahrajte relevantné súbory)
Čím viac podkladov pošlete, tým lepšie Vám budeme vedieť pomôcť a rýchlejšie poradiť. Štandardne potrebujeme podklady s rozmermi domu (bytu): pôdorys, rez / pohľad, fotodokumentáciu aktuálneho stavu (1-2 fotky), inšpiračné fotky. Inširácie nájdete aj na našej stránke v sekcii: galéria. (po kliknutí na odkaz sa otvorí nová karta a vstúpite do galérie, pričom formulár sa nezatvorí a môžete v ňom naďalej pokračovať)..
(vyplnte správne kontaktné údaje)
Image CAPTCHA
Opíšte kód z obrázka